Advertisement
Săptămâna aceasta, judiciarişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale – Biroul Urmăriri, au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii. Este vorba despre Ionuţ Vicenţiu Chiţan, în vârstă de 25 de ani, din comuna Lunca Corbului, pe care Judecătoria Piteşti l-a condamnat la opt luni şi 619 zile de puşcărie în regim privativ de libertate pentru comiterea infracţiunii de tentativă de furt calificat. Bărbatul a fost încarcerat la Penitenciarul Mioveni.
![](https://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2020/05/InterlopDroguri01.jpg)
Advertisement